Proces beatyfikacyjny

1Наша земля рясно зрошена кров`ю мучеників за віру, а небо над Україною часто чуло молитви тих, хто страждав, зазнавав переслідувань, і був ув`язнений за вірність Христу. Лише частину мучеників можемо назвати на ім`я, а велика кількість – досі невідома.

 

Одним із тих, хто, на думку сучасників, був святим – є отець Людвік Вродарчик ОМІ – Місіонер Облат Марії Непорочної, який у першій половині ХХ століття служив на Волині у невеликій парафії в Окопах (неподалік Рокитного), яка вже зараз перестала навіть існувати.
У середу, 11 травня, у Луцькій катедрі відбулось відкриття беатифікаційного процесу отця Людвіка. Це є час, коли Церква за допомогою спеціальної процедури придивлятиметься до життя і діяльності кандидата, аби підтвердити, що ця особа є прикладом для наслідування віруючих.
На початку була звершена Євхаристія у намірах доброго перебігу процесу отця Вродарчика, яку очолив Ординарій Луцький єпископ Віталій Скомаровський. На молитві зібрались також священики з цілої дієцезії, і Місіонери Облати Марії Непорочної з України і Росії, які переживали напередодні свою зустріч у Рівному

.IMG 1106

Настоятель Делегатури отець Павло Вишковський ОМІ підкреслив, що для облатів це особливий день, на який чекали давно, відкриття процесу беатифікації. «Ми  Місіонери Облати переважно є у тому віці, який мав отець Людвік (36 років), більшість облатів прийшла з Польщі, звідки прибув і Вродарчик. Він також працював у невеликій парафії, яку треба було піднімати з нуля. Так є і з нами. Для нас, в першу чергу, він є зразком вірності до кінця, коли всі втікали. Також він переживав часи війни. Він став мучеником примирення. Він йшов до всіх, незважаючи на національність. Тому дякуємо Богу за цей так потрібний дар священика, для нас і Волинської землі», – підсумував отець Павло.

IMG 1100

До Луцька прибув також провінціальний вікарій Польської провінції Місіонерів Облатів отець Маріан Пухала ОМІ, який перед цим відвідував спільноти своїх співбратів і взяв участь у свяченнях пресвітерату отця Антона Літвінова ОМІ у київській парафії св. Миколая.
У проповіді під час Святої Меси єпископ Віталій намагався наблизити присутнім суть беатифікаційного процесу. Коли говоримо про святих, ми говоримо про всіх тих, хто пішов до неба. А деяких з них ми знаємо по імені. Це ті люди, які не тільки пішли до неба, але також Церква дає їх для нас як заступників і як приклад. І щоб знайти цей приклад для Церкви проводяться спеціальні дослідження, які підтвердять, що це дійсно свята людина, і дійсно мученик. Це дуже складний і серйозний процес. Якщо цей процес на рівні дієцезії завершиться, то справа передається далі у Ватикан для розгляду спеціальних комісій. «Багато процесів починаються, але не всі закінчуються… тож, починаємо з Божою допомогою!».

IMG 0556

Оскільки про отця Людвіка під час Меси говорити не можна було, то владика підкреслив, що «процес починається, бо ми так думаємо, що отець Людвік був дуже добрим пастирем,  який за вірність своєму служінню віддав життя. Ця думка має підтвердитись або спростуватись».
Далі владика, посилаючись на Євангеліє, наголосив на єдності, яка має бути не лише між нами, а і в нас, у кожному християнинові. У думках, вірі та житті. І сьогодні про цей дар просимо.

IMG 0499

Після Євхаристії відбулось саме відкриття процесу. Отець Андрій Мацьков ОМІ, віце-постулятор (особа, яка веде усі справи щодо беатифікаційного процесу) зазначив, що відкриття процесу, це перша сесія, має адміністративний характер і практично розпочинає беатифікаційний процес в дієцезії, вона є відкритою. Натомість всі подальші сесії будуть відбуватись за закритими дверима і у цілковитій таємниці.
Документи і свідчення людей про життя і смерть о. Людвіка почав збирати о. Августин Мйодек ще у вісімдесятих роках минулого століття. З проханням про початок процесу звернулись до Катовіцької дієцезії, оскільки у Львівській архідієцезії можливості вести процес не було. Віце-постулятором призначено було о. Мйодека, а потім – о. Неслоного, о. Любовіцького. У 2013 році справу було передано до Луцька. Після проведення всіх необхідних заходів для проведення процесу було визначено 11 травня 2016 року як день відкриття процесу.

IMG 1180

IMG 0767

IMG 1146

Процес відкрився молитвою до Святого Духа. Потім відбулась спеціальна процедура: висловлення прохання постулятора, прийняття прохання єпископом, представлено декрети про процес. Єпископ та всі члени Трибуналу і постулятор склали присягу про вірне виконання всіх дій, пов`язаних з проведенням процесу, а також про збереження таємниці, було представлено список свідків, визначено термін наступної сесії (20 вересня 2016 року) та підписано протокол.

IMG 1196

Ось перелік членів Трибуналу:
Судовий Делегат – о. Петро Міщук,
Промотор правосуддя – о. В`ячеслав Грумницький,
Нотаріус і актуаріус – с. Ірина Ісмагілова,
Нотаріус-помічник – о. Павло Хом`як,
Курсор – В`ячеслав Кришталь.

IMG 1206

Своїми враженнями про початок беатифікаційного процесу поділився отець Павло Хом`як: «Я беру участь у такій події вперше, і сподіваюсь, що в останнє. Бо це є велика відповідальність. Для нашої дієцезії це є також перший мученик. Тому це є надзвичайна подія в моєму житті».
Сестра Ірина Ісмагілова свідчить: «Я дуже вдячна Богу за те, що можу приймати участь у цьому процесі, послужити як нотаріус, і як секретар». Сестра також переконана, що напередодні, будучи вдома, досвідчила благодаті за посередництвом о. Людвіка. Сестра мала значні проблеми зі здоров`ям через отруєння, через те, могла не приїхати на початок процесу. Ввечері вона попросила за заступництвом отця Людвіка про сили та зцілення, аби змогла приїхати у Луцьк. «Знаком того, що молитва була вислухана є моя присутність тут, у досить доброму стані. Богу подяка за постать отця Людвіка Вродарчика», – підсумувала сестра Ірина.

IMG 1170

Відтепер отця Людвіка Вродарчика можна називати Слугою Божим і звертатись за його посередництвом до Господа. Просімо про потрібні благодаті для нашої землі, дар навернення і міцної віри, аби не забракло святих пастирів і вірян, які б мужньо сповідували віру в Христа перед сучасним світом.

13211013 1035415903162751 1047763926 o