Облати молились в парафії, неподалік якої служив о. Людвік Вродарчик ОМІ

2Не кожна парафія на цих землях має привілей і честь знати, що на її землях можливо знаходиться святий Католицької Церкви. Парафія св. Терези від Дитятка Ісуса в маленькій, але дуже гарній місцевості Рокитне (Рівненська обл.) має такий привілей. На землях цієї парафії знаходиться тіло отця Людвіка Вродарчика ОМІ, який загинув у 1943 році за свою віру. Йому дали шанс втекти, але він, свідомий загрози життю, все одно залишився з Божим людом.

Read more… →

Біографія о.Людвіка

Батьки
Батьки

Отець Людвік Вродарчик народився 25 серпня 1907 р., у Радзіонкові (Верхня Сілезія) у релігійній, багатодітній родині. Його батько, шахтар на шахті „Йоханка”,тримав також сільське господарство. У чотирнадцять років Людвік залишив батьківський дім та вступив до Нижчої Духовної Семінарії Місіонерів Облатів Непорочної Марії у м. Кротошині. 10 серпня 1927 р., він склав свої перші чернечі обітниці у монастирі Згромадження в с. Марковіце. Розпочав навчання у Вищій Духовній Семінарії в с. Обра, де 10 червня 1933 р., прийняв рукоположення в сан священика. Так почалася священицька і місіонерська діяльність о. Людвіка. Після свячень він потрапив до с. Кодня над Бугом, де став вікарієм парафії, економом монастиря та вчителем релігії у місцевій школі.

Read more… →

Молитва

wrodarczyk

Молитва за заступництвом о. Людвіка Вродарчика ОМІ

Господи і Боже наш, будь прославлений у своєму священикові Людвіку, місіонері, вірному синові Непорочної Марії. Будь прославлений за його пророчу віру, за його переконаність у силу молитви і за його священицьку ревність, з якою служив справі Твоєї любові. Будь прославлений за те, що Твоїм словом милосердя і поєднання невтомно долав будь-які кордони поміж людьми, щоб усі, а особливо бідні та стражденні, були одно у прославленні Тебе.

Read more… →

Спогади

535-postulation2Wspomnienia różnych osób z wyprawy w miejsce kaźni o. Ludwika

Oto wspomnienia różnych osób, które wybrały się w pielgrzymkę do miejsca uświęconego życiem i śmiercią naszego kochanego o. Ludwika Wrodarczyka.

Wspomnienia p. Romana Kierasa – siostrzeńca o. Ludwika Wrodarczyka

W dniach 6-9 maja 1992 roku wraz z bratem ks. Ludwikiem Kierasem, kuzynem Franciszkiem oraz świadkiem tamtych dni, panem Leonem Żurem udaliśmy się na Wołyń śladami pracy duszpasterskiej Oblata Maryi Niepokalanej o. Ludwika Wrodarczyka aż po miejsce jego męczeńskiej śmierci w Karpiłówce, miejscowości obwodu sarneńskiego.

Read more… →

“Справедливі серед Народів Світу”

O. Ludwik “Sprawiedliwy wśród narodów świata”
Sługa Boży o. Ludwik Wrodarczyk OMI

5 czerwca 2001r. w Teatrze Żydowskim w Warszawie ambasador Izraela, prof. Szewach Weiss, przekazał na ręce prowincjała Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, o. Pawła Latuska, medal i dyplom “Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” przyznany przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie ojcu Ludwikowi Wrodarczykowi OMI. Otrzymało go w tym dniu 10 Polaków. W czasie 60-lecia istnienia Instytutu Yad Vashem medale te nadano już 15 tysiącom osób, w tym 6 tysiącom Polaków, którzy w okresie wojny ratowali życie Żydom.

Read more… →